Aptvert. Izpētīt. Novērtēt.

Aptvert. Izpētīt. Novērtēt.

29 09 2016 | ceturtdiena

1382831_690795450932390_849679863_n
Foto: Jānis Romanovskis

Dažas pārdomas. Ceru, ka daloties ar tām, es turpināšu  jūs iepazīstināt un ievest savā dejas pasaulē.

Kādā citā sociālajā vietnē šodien tapa neliels ieraksts par sinhrono dejošanu un par to, ka vienmēr mudinu savus dejotājus izprast kustību, tās kvalitāti. Kad tas darīts, var pievērsties precizitātei un “ierāmēšanai”. Likumsakarīgi šī ideja mani noveda pie citām. Domu plūsma šodien  kavējas pie salīdzināšanas tēmas.

Ja pieņem, ka ķermenis (te un turpmāk tas ir fiziskais un garīgais ķermenis, ja vien es neuzsveru citādāk) ir katra paša atbildība, tad, iespējams, ja to spēcina caur radošu un rūpīgu pieeju, tas pateiks paldies daudz dažādos veidos. Man būtiski vienmēr ir atcerēties, ka kustības ķermenī veic izmaiņas arī emocinālā līmenī. Jo viss ir sasaistīts vienā tīklā. Un te būtiski ir runāt par cilvēku vēlmi salīdzināties. Nav prātīgi tā darīt, ja vien neesat profeionāļi vai kolektīvs, kuram jāuzstājas kādās amatiersacensībās. Ir reizes, kad tas nepieciešams, bet tās noteikti ir reizes, kurās tas ir mērķis. Tad tam seko pakārtotas metodes, kas ir  horeogrāfa, pasniedzēja atbildība.

Laikam jāuzsver, ka es nemācu dejas profesionāļus. Savas studijas ietvaros mani interesē darbs ar amatieriem, cilvēkiem, kuri iegulda laiku sevī, pievēršas sev, jo vēlas atpūsties, risina sev būtiskus jautājumus caur deju vai arī nāk izsvīst ikdienā sakrāto (šis saraksts ir garš). Katram ir savi mērķi, vai ne?

Tāpēc, lūdzu, ja jūs nākat vai nāksiet dejot pie manis, atstājiet salīdzināšanas mākslu aiz deju zāles durvīm. Bet, ja tas neizdodas, tad mēs ar to strādāsim tā vai tā. Vadot nodarbības es dejotājiem izceļu konkrētas lietas, gan labās, gan tās, ar kurām vēl jāstrādā, tomēr es nesalīdzinu dejotājus, jo katram ir pilnīgi unikāls instruments (ķermenis), kas ir resurss, ko ir vērts skatīt individuāli. Tas, ko noteikti var un vajag darīt, salīdzināt sevi ar sevi dažādos laika posmos.

Un neliels atgādinājums, iedrošinājums – atceries, ka Tev nav jābūt dejotājam vai dejojušam iepriekš, lai apgūtu dejas mākslu, izpratni, pamatus, soļus, tehniku un kustību kvalitātes, ja nāc dejot pie manis. Viss sākas ar mazumiņu, kas tomēr tik plāss savā būtībā. Sāksim ar -Aptvert. Izpētīt. Novērtēt.

Tiekamies uz deju grīdas un svinam dzīvi kustībā!

 Leave a Reply