Citronu Kēkss ar ziedu miksu no garšvielu veikala SpiceHouse

Citronu Kēkss ar ziedu miksu no garšvielu veikala SpiceHouse

Citronu Kēkss ar ziedu miksu no 

garšvielu veikala SpiceHouse

 

 

Drusku ilgojos pēc pavasara.

Plaukstoši koki, ziedu smarža. Kur to ņemt ziemā? Virtuvē!

Šis ir viens no maniem vieglāk un ātrāk pagatavojamajiem kēksiem. Taču ir kāda lieta – kūkas un sviests ir gandrīz kā svētā savienība. Varbūt ne tik traki, taču… Tā kā nelietoju piena produktus, tad meklēju aizstāšanas ceļus. Šoreiz alternatīvai izvēlējos olīveļļu no Spānijas. Kuru eļļu ņemt no veikalā pieejamā klāsta? Mana izvēle šajā receptē – Gourmante Extra Light Tasting Olive Oil. Tai ir viegla garša un krāsa, un tā ir ideāli piemērota cepšanai. Tā kā nosaukums vēsta, ka darīšana ar citroniem, tad acinu pievienot sulu pēc savas garšas. Manā receptē citronsula dod vieglu klātbūtni. Intensīvākai garšai liec klāt rīvētu citronmiziņu.

Un tagad par būtisko! Kā jau nosaukums stāsta – citronu kēkss ar ziedu miksu no garšvielu veikala SpiceHouse uzmanību izpelnījies ne tikai ar garšu, bet arī ar izskatu. Dekorēšanai izvēlējos skaisto ziedu miksu.  Nav noslēpums, ka, pirmkārt, mēs ēdam ar acīm.

 

Šie kaltētie dārgakmeņi krāšņi uzmirdzēs glazūrā.

Aicinu ļauties fantāzijai, un ziedu mix piestāvēs gan desertiem, gan salātos, tējās un dzērienos.

 

 

Sastāvdaļas kēksam:

300g milti

2 tējk. cepampulveris

1/4 tējk. sāls

4 olas

100g demerara cukurs

100ml olīveļļa  (Gourmante Extra Light Tasting Olive Oil)

110ml citronu sula (izmantoju 2 vidēja lieluma citronus)

3 ēdamkarotes mājās gatavota aveņu zapte

Sastāvdaļas glazūrai:

100g pūdercukurs

2 ēdamkarotes citronu sula

Sastāvdaļas dekorēšanai

Sauja ziedu mix no garšvielu veikala SpiceHouse

Instrukcija:

Sakarsē cepeškrāsni 180 C. Bļodā samaisi miltus, cepampulveri un sāli. Liec malā. 

Mikserī liec 4 olas un demerara cukuru. Maisi uz vidēja ātruma līdz 7min. Pievieno eļļu, pēc tam citronu sulu. Atkal samaisi līdz sastāvdaļas apvienojušās. Šoreiz īsāku laiku. Pa daļām pievieno apvienotās sausās sastāvdaļas. Maisi ar nelielu ārumu. Liec malā. 

Sagatavo cepampannu. Es izvēlējos taisnstūra baltas keramikas pannu ar viļveida malām. Ietauko to ar olīveļļas kripatiņu. Apbārsti virsmu ar pāris šķipsnām miltu. 1/2 mīklas iepildi cepampannā un pievieno aveņu ievārījumu. Ar ēdamkaroti liec to tieši vidū mīklai, lai veidojas līnija. Atlikušo mīklu lej cepampannā, lai nosedz aveņu ievārījumu. 

Cep 35-40 min. Kēkss gatavs, kad tam iedur kociņu un tas iznāk laukā tīrs. Izņem cepampannu no krāsns un ļauj kēksam atdzist 15 min pannā. Pēc tam to izņem un ļauj atdzist pilnībā.

Pagatavo glazūru, samaisot citrona sulu ar pūdercukuru. Pārlej kēksam visā garumā.

Pārber ar ziedu mix.

Lai labi un skaisti garšo! 

 

 

 

 

 Leave a Reply