Kur atklāt dejas pasaules krāsu un faktūru?

Kur atklāt dejas pasaules krāsu un faktūru?

09 08 2016 | otrdiena

Hipiji-foto-Aiga-Redmane-02
Foto: Aiga Rēdmane

 

Ne visam dzīvē redzam jēgu vai nozīmi pēc pirmā acu uzmetiena, bet, ja ļaujas domām un ļaujas, lai tās pieskaras jums, vienmēr var atrast kaut ko varenu.  Te nu ir mans nepārtrauktais ceļojums starp divām pasaulēm – telpā, kurā es jūtos kā mājās.

 

Kas ir šī telpa? Par ko šoriez būs stāsts?

Mana darba vieta, kurā īstenoju savas idejas, horeogrāfijas, tiekos ar cilvēkiem, pavadu stundas vientulībā klausoties mūziku, un tad vēlāk tiekos ar dejotājiem, lai mēs abpusēji iedvesmotos! Ticība te rodas darba gaitā tam, ko vēl nevar saskatīt skaidri, ar ko nav vēl iespējams tikties formāli, bet aprises te jau ir.

Tas ir mans birojs, svētnīca, templis, te pastāvīgi mīt brīvība no rutīnas un robežām!

Deju zāle ir kā daudzfunkcionāls centrs –  vieta, kur cilvēki iepazīstas, telpa, kurā notiek personības un fiziskā ķermeņa transformācija cauri laikam, un te ikviens var mainīt savus paradumus, iedvesmoties un tikties ar līdzīgi domājošiem, jūtošiem, alkstošiem. Lai attīstītu kustību kvalitāti, trenētu ķermeni, izkoptu iekšējo sajūtu gammu, audzinātu izturību un raksturu, ir nepieciešama vieta ar radošuma potenciālu.

Deju zālei nav jābūt elegantai, bet tajā jādzimst elegancei, grācijai, plastikai, pārliecībai, gaitai. Tā ir noslēgta, privāta telpa, kurā ļauts pievienoties un atrasties tiem, kuri ir vienojušies dalīt šo telpu, laiku, enerģiju un klātbūtni.

Viens no nepieciešamajiem objektiem un maģiskajiem “palīgiem” darbā ir spogulis. Reizēm tas var strādāt kā atbalsts, bet reizēm raugoties atspulgā saproti, ka perfekcija nav iespējama, tomēr tuvoties tai alkstam mēs atkal un atkal.

Ienākot deju zālē man patīk tās minimālisms, tīrā forma un te parādās iedvesma un iespēja veidot šīs telpas saturu! Te, lakoniskā vidē, notiek meistarības kaldināšana, top projekti, fokusēšanās uz sevi un mērķiem. Te nekas nenovērš uzmanību, un galu galā telpa un katrs pats izveido savienojumus – cilvēki, idejas, vēlmes, enerģija, emocijas, mērķi, apņemšanās…

Ceru, ka noķērāt ieskatu manā ikdienas telpas un vides būtiskumā, kurā es varu radīt iespējas, atklāt un izpētīt niansētu dejas pasaules krāsu un faktūru.Leave a Reply