Mini Siera Kūciņas ar Ananāsa Kripatiņu | Recepte

Mini Siera Kūciņas ar Ananāsa Kripatiņu | Recepte

Sveiki, draugi!

Nedēļa jau pagājusi. Ceru, ka jums tā bijusi brīnišķīga. Vēlos dalīties ar 3 labām ziņām – priecīgi paziņoju, ka šonedēļ mani ir sasniedzis pirmais kūkas pasūtījums! Juhūūū! Kamēr top jaunā recepte un eksperimenti ar tās sastāvdaļām, nedēļas vidū iedvesma aizveda siera kūkas valdzinājumā. Protams, es ļāvos! Un trešā – man ir daudz jaunu recepšu, kas jau gaida rindā, lai drīz tiktu publicētas šeit.

Otrais ieraksts tapis par labi zināmo siera kūku, bet man gribējās jaunu pavērsienu un kaut ko atsvaidzinošu. Šoreiz garšas niansēs spēlējas eksotiskais ananāss, kas, manuprāt, tik ir tik iederīgs siera kūkā. Otrs pavērsiens – mainīju monolīto, viengabalaino kūkas formu uz mini kūciņām, izmantojot kapkeiku cepamās formas. Pievērsiet receptē uzmanību cepampapīra strēmeļu knifam. 🙂

Fotogrāfijas un gaismu dizains tapis sadarbībā ar lielisko meistaru Emīlu Skrīveli (https://www.instagram.com/bamtaram/).

Laipni aicināti ! Te arī recepte (ceru, ka tā jūs uzrunās un paši izmēģināsiet)!

mini siera kukas_web-018.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis  (https://www.instagram.com/bamtaram/)

Ananāsa Mini Siera Kūciņas


sastāvdaļas 12x siera kūciņām

150g Selgas klasiskie cepumi

90g izkausēts sviests

2 paciņas Filadelfijas krēmsiers

100g cukurs

1/2 tējk. vaniļas ekstrakts

5 olas (istabas temp.)

5 ananāsa šķēles (es izmantoju ananāsus bundžiņā | noteikti var un vajag mēģināt ar svaigu ananāsu – garša debešķīga)

garnējumam (šīs ir manas opcijas | vieta improvizācijai)

2 ananāsa šķēles

2 saujas dzērveņu (saldētas | svaigas)

1 sauja aveņu (saldētas | svaigas)

200ml saldā krējuma

100g cukurs

1 sauja zemesriekstu

100g melnā šokolāde (70%)

kokosrieksta skaidiņas (baltās | apviļāšanai)

vafeļu trubiņas

2 ēdamkarotes meža ogu ievārījums (uzvārīju pati)

šķipsniņa brūnai cukurs (es izmantoju Demerara cukuru) | nesaldināts kakao pulveris

mini siera kukas_web-012.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis (https://www.instagram.com/bamtaram/)

Sakarsē krāsni 180 grādus karstu. 12 mafinu formiņas iesmērē ar olu, ko iepriekš sakuļ. Izsmērēšanai es izmantoju silikona birstīti. ŠIS IR BŪTISKI – kad ar olu ir iesmērētas formiņas, tad krusteniski ieklāju 2 cepampapīra strēmeles (paltums ~2cm), kas nosedz formiņu no iekšpuses, bet strēmeļu gali paliek laukā. Tā vēlāk būs vieglāk izņemt kūciņas pēc cepšanas.

Cepumus sadrupina līdz smilšainai masai + iemaisa izkausēto sviestu. Šo masu liek formiņās 0,5 cm (var nedaudz biezāku) biezumā un piespiež (es to “noblietēju” ar karoti). Izveidojas pamatne.

Krēmsieru liek bļodā + ieber cukuru + pievieno vaniļas ekstraktu. Labi sajauc sastāvdaļas. Iesaku izmantot mikseri. Tad pievienoju 4 olas pa vienai, pēc katras atkal izmantoju mikseri. Veidojas vienmērīga šķidra masa.

Ananāsa ripas sagriežu nelielos gabalos un sablenderēju (ar rokas blenderi). Veidojas putrveidīga masa. To iejaucu pie krēmsiera, labi samaisa. Tad lej formiņās. Jāraugās, lai formiņas pielietas līdz ar malām un cepampapīra strēmeļu gali būtu laukā!

Cep 30 min. Vai arī līdz masa ir stingra, bet viducī nedaudz kustas. Tad ņem ārā, atdzesē istabas temperatūrā. Vēlāk lieku ledusskapī. Tur atstāju līdz nākamajai dienai (ja tik ilgi nevar gaidīt, tad kādas 3h vismaz). Kūciņu masa sastingst pavisam.

Dekorēju kūciņas tikai tad, kad tās ir atdzisušas! Šīs sadaļas skaistums slēpjas improvizācijā – tā var būt jūsu interpretācija un eksperiments! Es spēlējos ar augstāk minēto, kur ir putukrējums (saldais krējums + cukurs), bet pēc tam seko zemesrieksti, vafeļu trubiņas pārlietas ar tumšo šokolādi (atdzesētas) + kokosa skaidiņas, avenes, dzērvenes, ievārījums, šķipsniņa brūnais cukurs, kakao pulveris.

mini siera kukas_web-008.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis  (https://www.instagram.com/bamtaram/)

Lai labi garšo un izdodas iepriecināt sevi un apkārtējos!

mini siera kukas_web-027 (1).jpg
Foto: Emīls Skrīvelis  (https://www.instagram.com/bamtaram/)

Es priecāšos par jūsu jautājumiem, atsauksmēm, ieteikumiem.Leave a Reply