Kalendārs

Kalendārs

 

Jauna avantūra? Kāpēc gan ne? Tās saistība ar ēdienu, gatavošanu un iedvesmošanu bija atslēga tam, ka piekritu piedalīties.

Ēdiens ir rituāls. Tajā sastopas folklora, vēsture, novērojumi, eksperimenti. Caur šo jauno projektu uz radīto ēdienu neskatīšos vairs tā, kā parasti, kā iepriekš. Katra jauna situācija transformē uztveri. Vai ne? Tas ir reizē informatīvs un izklaidējošs process.Paldies A/S Balticovo par uzaicinājumu. Ar nepacietību gaidu ieraudzīt rezultātu. Ir patiess pagodinājums būt šajā projektā kopā ar citiem ēdienu entuziastiem, šefpavāriem un labi pazīstamiem pavāriem! Bija prieks strādāt Galleria Miele burvīgajā virtuvē!

Vienas no manām bērnības atmiņām saistībā ar ēdienu – cieti vārīta ola, rupjmaize un ķimeņu tēju. Bet brīvdienās tika pasniegtas dzeltenas pankūkas, protams, ceptas no vecmāmiņas lauku vistu dētajām olām. Ak, ola! Tas ir viens no vieglāk pieejamajiem produktiem. Tas ir vissenākais, bezgala universāls, kā arī barojošākais pārtikas produkts uz planētas. Vēsture atklāj daudz dažādu ieradumu tā lietošanā. Ja tā padomā, ola ir perfekta uzkoda – tieši kodiena vai divu lielumā. Un ne velti Rokijs Balboa dienu sāk izdzerto jēlu olu kokteili!

Mana ikdiena rit aktīvā kustībā, jo vadu deju un kustību nodarbības, kas garantē slodzi. Tāpēc olas ēdu bieži, eksperimentējot virtuvē, rado ātras un vienkāršas receptes katrai dienai. Tā es uzņemu nepieciešamos vitamīnus, minerālus un proteīnus. Man ir būtiski iegūt pietiekami daudz olbaltumvielu kaulu un muskuļu veidošanā, kā arī uzturēt labu vispārējo veselību.

Olām mēs piešķiram nozīmi ne tikai kā produktam. Tām ir arī simboliska nozīme, piemēram, kad svinam Lieldienas. Tad olu pagatavošana un izmantošana ir tradīcija un rituāls vienlaicīgi.
Olas man ir neaizstājama sastāvdaļa desertos, kad iepriecinu klientus, radot siera kūkas, biskvīta tortes un gaisīgās Pavlovas.

 

*

*

When I was offered to participate in a new adventure, but of course I agreed. Its connection with cooking,  was the key!
Food is a ritual. It encounters folklore, history, observations, experiments. Through this project, I will not be looking at the food as usual, as before. Every new situation transforms perception. Right? It is at the same time an informative and entertaining process.

Thank you A / S Balticovo for the invitation. I’m looking forward to seeing the result. It is a real honour to be in  project with other food enthusiasts, chefs and well-known cooks! See you soon – in December, when I will share the result of the process! Great opportunity to work in beautiful environment – Gallery Miele. Thank you!

 Leave a Reply