PRIECĪGAS LIELDIENAS

PRIECĪGAS LIELDIENAS

LIELDIENU BROKASTU PANKŪKAS

 

Pienākušas Lieldienas! Man padomā kāda recepte, kas noderēs brokastu galdam. Olām lieliska un garda kompānija būs biešu pankūkas. Un kas par krāsām! Esmu šo iemīļojusi, jo te satiekas maigi saldenas bietes ar plaucētās olas krēmīgumu.

 

 

 

 

Sastāvdaļas pankūkām:

1 sarkanais sīpols

400g vārītas bietes

3 lielas olas

½ tējk. čili pārslas (ja nav pārslas, var sasmalcināt 1/4 svaiga čili)

šķipsniņa sāls

 

Cepšanai:

eļļa, sviests

 

Dekorēšanai:

kazas siers

olas plaucēšanai

diedzēti biešu asni

Foto: Gatis Gierts

 

PAGATAVOŠANA

– Vārītas bietes ir sulīgas – iesaku tās sagatavot iepriekš. Sarīvējiet, ieleiciet caurdurī, astājiet uz 1 stundu, lai notecētu sula.

– Sagrieziet sīpolu. Bļodā lieciet notecinātās bietes un sasmalcināto sīpolu, pievienojiet masai 3 olas, sāli vai čili pārslas.

– Uzkarsējiet pannā eļļu un nedaudz sviesta. Lieciet pannā 3 ēdamkarotes biešu masas. Izveidojiet pankūku formu. Cepiet 3-4min. Otru pusi – 2 min.

– Plaucētu olu pagatovošanai vajadzēs mazu krūzīti. Iesitiet tajā olu. Nolieciet malā. Uzvāriet lielu daudzumu ūdens katlā, kā arī pievienojiet sāli. Kad ūdens ir sansiedzis vārīšanās t, ar karoti maisiet to, līdz izveidojas atvars. Centrā ielejiet olu no krūzītes, turpiniet nedaudz maisīt atvara virzienā 2-3min. Piebilde – lai plaucējums izdotos, nepieciešamas svaigas olas! Tā pa vienai plaucējiet katru olu.

– Pirms pasniegšanas olu pārgrieziet, saturs notecēs pār pankūkām. Dekorējiet ar kazas sieru, diedzētiem biešu asniem.

 

Stils: Kristiāna Cimermane

Foto:Emīls Skrīvelis un Gatis Gierts.

 

Foto: Gatis Gierts

 

 

 

 Leave a Reply