Restorāns 1221

Restorāns 1221

Rīga ir kā mozaīka! Ja ielūkojas ciešāk, mūsu vecpilsētas sirdī… Vai esat ievērojuši Vecrīgā namu Jaunielā ar sešpadsmito numuru? Tas piesaista uzmanību ar fasādi – daudzi te fotografējas. Bet krietni vairāk te mielojas un bauda ēdienu, gatavotu pēc īpašām receptēm, jo šī ir mājvieta restorānam 1221! Jautāsiet, kurš par to rūpējas? Dāmas un kungi, es vēlos jūs iepazīstināt ar pieredzes bagāto, daudzpusīgo un spilgto personību, restorāna 1221 sirdi un dvēseli – šefpavāru Robertu Smilgu!

1221_web_005.jpg
Jauniela 16, Vecrīga. Foto: Emīls Skrīvelis.

 

Mums bija tas gods šo vietu iepazīt ne tikai caur ēdiena prizmu. Sarunas mūs aizved stāstots par karjeru, pieredzēm, aizrautīgu ceļošanu, mīlestību pret ēdienu, un es jaušu sirsnību, piedzīvojuma garu un izteiksmīgumu. Intervējot šefpavāru atklājas pamatu pamats un šī restorāna garšas filozofijas būtība – ik dienu Roberts iedziļinās garšu procesos, labāko produktu meklējumos, darba plānošanā un paliek uzticīgs saviem uzskatiem par ēdiena būtību! Jautāts par ēdienkartes sezonalitāti, šefpavārs uzsver, ka jaunu ēdienu ieviešana prasa laiku, bet te nāk talkā ilgu gadu pieredze, kā arī svarīgi ir sekot sajūtai, par to, kurus ēdienus paturēt un kopā ar komandu izspriest, kuri laika gaitā nostiprinājuši savu pozīciju, ieguvuši piekrišanu gan vietējo apmeklētāju, gan tūristu skatījumā. Roberts stāsta par iedvesmošanos no aizraujošiem tuviem un tāliem gastronomiskiem ceļojumiem, no mūsdienīgu restorānu apmeklējumiem, bet uzsver, ka jāpatur prātā seno gudrību – lietas nesarežģīt, sekot savam skatījumam un tam, ko saka instinktīva nojauta. Viņa darba filozfijas pamatā ir precizitāte, pārliecība, vienkāršība un vienlaicīgi unikālitāte un izmeklētas garšas! Pateicoties viņa radītajām receptēm, ēdieni iedvesmo klientus šeit atgriezties vairākkārt.

1221_web_027 (1).jpg
Šefpavārs Roberts Smilga. Foto: Emīls Skrīvelis.

Aicinu jūs ieskatīties mūsu gastronomiskajā ceļojumā!

Mēs baudījām trīs dažādus ēdienus, kuros bija tikai 3 līdz 4 sastāvdaļas. Šis minimālisms produktu skaita ziņā rada iespēju baudīt kvalitāti. Ēdienā nav iespējams kaut ko noslēpt vai piesegt! Tā ir kā simfonija – kopīgais garšu ansamblis un tā sadarbība izšķir labskanību! Tas pats sakāms par lakonisko noformējumu!

1221_web_053.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_054.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.

Esmu jūras velšu cienītāja un uzkodās baudītais ēdiens to tikai apstiprināja – ceptās tīģergarneles ar cidoniju vinaigrette ar Savarin brillat sieru un Balsamiсo pērlītēm sajūsmā lika gavilēt! Nav noslēpums, ka vispirms ēdam ar acīm! Vēlos izcelt ēdiena izkārtojumu – kompozcionālā stilistika, kas mani personīgi uzrunā – pārredzams, saprotams un svarīgi, ka netiek nosegta neviena no sastāvdaļām. Šīs receptes uzbūve iemieso to, ko es saucu par saplūšanu. Tīģergarneles un debešķīgi krēmīgais siers ar tipisko sviesta balto krāsu, apvienojumā ar tā blīvo, mitro struktūru un salduma, krēmīguma noti ir īsts atklājums, bet latviskā cidonija liek domāt par tām bagātībām, kas mums pieder un jāliek lietā! Dažādās šī ēdiena daļas nevis konkurē, bet gan nodrošina panākumus izvēlētajā kombinācijā! Un tas ir tikai sākums! Uzkodas cena 18.00 eiro.

1221_web_058
Foto: Emīls Skrīvelis.

Turpinājumā baudām divus ēdienus. Abi tiek nesti reizē. Te nu tie ir – divi pretstati mūsu acu priekšā! Kas par krāsām! Svaigums, elegance un dzīvīgums!

Rakturošu jums pirmo – baloža krūtiņas (audzē Frnacijā) ar ceptu Mozzarella sieru un ‘Casco de la Cruz’ glazētiem ķiršiem. Šī ēdiena trumpis ir medījuma, ķiršu un mozzarellas trīsvienība! Jāsaka, ka šo garšu gammu vēlētos degustēt katrs, jo medījumam vareni piestāv ķirša neuzbāzīgais saldums, bet šo intensīvo duetu atmaidzina mozzarella! Kopumā garšu buķete ies pie sirds īstam gardēdim. Cena 29.50 eiro.

1221_web_065
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_067
Foto: Emīls Skrīvelis.

Raksturojot otru pamatēdienu sākšu ar to, ka šo novēlu baudīt katram, kam garšo zivis! Akmeņbutes fileja ar meža brokoļiem un mango confit sviesta mērci! Šis ir absolūts mans favorīts. Manai latvietes mēlei neierasti – kā neliela provokācija, kurā vienkāršas garšas mijiedarbojas eksperimentāli! Te nu jāsaka, ka vairāk kā tikai gardi! Izcili! Ēdiens, kurā uzrunā zivs tekstūras maiguma saspēle ar salduma devu, kas darināta no Brazīlijas mango, un meža brokoļu graciozais kraukšķīgums! Šīs trīs sastāvdaļas pielāgojas viena otrai. Tas ir nākamais līmenis un pārliecinoši labākais veids, kas garantē eksotisku un vienlaicīgi klasisku garšu! Nebaidos teikt, ka šis ir pasaules klases ēdiens! Cena 29.50 eiro. Vēl vēlos piebilst – porciju izmēri šeit ir ievērojami! Pēc vakariņām nevar sūdzēties par mazuma piegaršu!

1221_web_070.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.

 

Labsajūtu papildina lieliska apkalpošana! Uguns, miers un siltums apņēma mūs telpā, kur baudījām ēdienu. Tās centrālais elements – kamīns, kas rūpējas par to, lai atmosfēru tuvinātu māju sajūtai! Restorāns savu šarmu iegūst neuzkrītoša interjēra ietekmē! Te iejusties palīdz pārdomāta stilistika un nelieli mājīgi elementi (ziedi, lukturi, sveces), kā arī koka mēbeles un gaišas krāsas, pārdomāti gaismas ķermeņi un nama mugurkauls – iespaidīgās koka kāpnes, kas vijas līdz pat jumta terasei. Lai arī terase bija jau slēgta, pēc mana lūguma Roberts mūs ved augšup. Un mana fantāzija sāk darboties – labprāt te ēdienu baudītu vasaras siltā vakarā! Esam liecinieki tam, ka šī vieta ir vienots organisms tik dažādajos elementos – garšas filozofijā, komandas darbā, konstruktīvajā un racionālajā pieejā, pieredzē, nama iekārtojumā un uzbūvē! Te nekā nav par daudz, te nekas arī netrūkst!

1221_web_034.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_030.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_031
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_061
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_038.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.

 

1221_web_047.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_045.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_039.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_013.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_021.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.

 

1221_web_020.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.

Noslēgumā lūdzu, lai Roberts Smilga dalās ar novēlējumu citiem šefpavāriem. Viņš uzsver, ka svarīgi ir domas skaidrība, profesionalitāte un lēmumu pieņemšana, kā arī komandas darbs, kura pamatā ir skatīšanās vienā virzienā! Un pamatā mīlestība pret to, ko dari!

1221_web_015.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_026.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_028
Foto: Emīls Skrīvelis.
1221_web_075.jpg
Es novēli katram te pabūt un just to gaisotni, ko piedzīvojām caur vietas dažādo elementu simbiozi! Foto: Emīls Skrīvelis.

 

 

 

 

 

 

 Leave a Reply