Restorāns Garšvieta Riits

Restorāns Garšvieta Riits

Te mans pirmais restorāna apskats. Dāmas un kungi – Restorāns Garšvieta Riits!

Riits_web_003
Ipeazīsimies! Restorāns – garšvieta Riits. Foto: Emīls Skrīvelis.
Kāpēc garšvieta?

Tāds bija arī mans pirmais jautājums. Kopā ar Emīlu Skrīveli (visas fotogrāfijas ir viņa uzņemtas) devāmies to noskaidrot. Garās Dzirnavu ielas vienā no posmiem, kvartālā starp Krišjāņa Barona un Tērbatas ielām jau kādu laiku durvis vēris restorāns Riits. Te darbojas šefpavārs Andrejs Terentjevs. Kā vēsta ēdienkarte – “No Latvijas lauksaimnieku produktiem”! Es ceru, aizsācies šobrīd un arī turpmāk tas nezudīs – iekļaut ēdienkartē izejvielas no vietējās produkcijas. Arvien nostiprinās ideja dzīvot un gatavot ar to, kas pieejams visos četros gadalaikos un šeit pat.

Riits_web_076 (1)
Foto: Emīls Skrīvelis

Pirmais, ko ieraugām ienākot, ir atvērta tipa virtuve. Mūs sveicina šefpavārs un komanda. Bārs tur pat blakus. Pasūtam kafiju un apsēžamies pie galdiņiem! Telpā jaušamas divas daļas. Daļā, kurā sēžam mēs lielie logi ļauj gaismai ieplūst.  Kopumā interjers ir neuzbāzīgs un stilīgs! Te dominē 3 elementi. Koks, kas vietai dod mājīgumu, mijas ar flīzēm, tām ļaujot dažādībā veido raibu rakstu bāra daļai un pie sienas virtuves daļā – tas man atsauc atmiņā flīžu mākslu no Portugāles. Bet trešais elements – metāls neuzkrītoši notur ierāmē konstrukcijas. Pie brīvās sienas restorāna logo, bet zem tā asprātīgs segums, kas norāda šīs vietas saistību ar olām! Man te patīk!

Riits_web_066
Foto: Emīls Skrīvelis.

Es tiešām iesaku atnākt un nogaršot kaut ko no garšvietas Riits plašā piedāvājuma. Te varēsiet izbaudīt restorāna īpašnieka kaislību – vietējie, kvalitātīvi un dabiski produkti no Latvijas zemnieku (arī bio) saimniecībām. Gardi! Gatavots ar mīlestību un zināšanām! Šefpavārs Andrejs Terentjevs man neliedza savas domas par produktiem, kas būtiski ēdienkartes tapšanā. Tā nav nejaušība, ka ēdienkartē sastapsiet olas (arī paipalu), jo jaunās garšvietas īpašnieks sācis audzēt tās.

Riits_web_058.jpg
Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_001
Foto: Emīls Skrīvelis.

Garšvietas Riits piedāvājumā ir brokastis no 9.00 – 12.00, kurās pēc sirds patikas varat izvēlēties sākot ar putrām, Cēzara sendviču līdz ceptām olām (arī ar bekonu) un olām Benedikta gaumē.

Mūsu apmeklējums sākas ar Vasaras salātiem un Paipalu zupuVasaras salāti – svaigi, atvēsinoši – tādi, kādus es tos sagaidu vasarā. Jāatzīst, ka mani patīkami pārsteidz nesarežģītas lietas. Cepuri nost. Tā kā es pārsvarā uzturā lietoju kazas sieru, šajos salātos tas ir tieši tik, cik vajadzīgs garšai un sāta sajūtai – ne par daudz, ne par maz. Tās noteikti ir manas garšas (katra par sevi un kopā liktas) – tomāti, gurķi, rukola, redīsi, spināti un pāri visam kazas siera maigums, krēmīgums ar nelielu sāļuma akcentu. Es to sauktu par svaigajiem salātiem, jo atgādina agru vasaras rītu, kad Saulkrastos uz terases brokastu laiks!

Riits_web_008.jpg
Garšvieta Riits. Vasaras Salāti – sagaršoju vasaras pamatu. Foto: Emīls Skrīvelis (https://www.instagram.com/bamtaram/)

Kā man gribējās nogaršot Paipalu zupu! Tā kā paipalas ir aktīvs kustīgs un ņiprs putns, tādēļ arī attīstīts, muskuļains un cīpslains, sarunā ar šefpavāru noskaidroju, ka īpaša tehnoloģija tiek izmantota, lai gaļu atdalītu no cīpslām. Paipalu zupa ir varengarda! Mīksta gaļa un dzidrs buljons. Lielisks balanss starp gaļu un zaļumiem, dārzeņiem. Jāuzsver šī ēdiena pasniegšanas veids – esmu sajūsmā par dēlīšiem, kā paplātēm un paliktņiem. Uz dēlīša, blakus zupas bļodai stāv arī stipri mazāka bļodiņa paipalu kauliņiem. Ērti un parocīgi! Zupa noteikti būs lieliska izvēle, ja gribas, ko vieglu, atbilstošā porcijas lielumā un perfektā garšu balansā!

Riits_web_015
Paipalu zupa. Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_021.jpg
Paipaulu zupa! Foto: Emīls Skrīvelis.

Šeit jūtos labi paēdusi, un vēl nenojaušu, kas sekos. Ēdienkartē ir iekļauta sadaļa “Uz oglēm gatavoti ēdieni”. Atvērtā tipa virtuvē paveras skats uz lielizmēra ogļu krāsni. Te izmanto tikai ozolkoka ogles! Es izvēlos cūkgaļas ribiņas ar pērļu grūbām un dārzeņiem. Ja godīgi, neesmu ribiņu piekritēja, bet ir jāmēģina. Emīls izvēlas vistas fileju ar krāsnī ceptām kartupeļu daiviņām un mājas salsu. Atļāvos citēt Emīlu par viņa izvēli – kartupeļi bija gardi, bet par maz. 🙂 Redz, laba vajag daudz! To var piedod, jo šoreiz uzmanības centrā bija vista. Tā bija izcila, mīksta, ar krāsns kūpinājuma niansi. Mājas salsa – viena piknata (saulē kaltēti tomāti), otra maigāka (burkāni marinādē) – labs papildinājums. Kopumā – Emīls ļoti apmierināts ar sniegto garšas baudījumu.

Riits_web_044.jpg
Uz oglēm gatavoti ēdieni. Man – cūkgļas ribiņas. Emīlam – vistas fileja. Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_056.jpg
Mājas salsa. Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_052.jpg
Uz oglēm gatavota vistas fileja. Foto: Emīls Skrīvelis.

 

Ribiņas.

Šis vārds skan manā galvā. Un es varētu mēli norīt! Cik gardi! Šis ir mans garšu lidojums. Sākšu ar to, ka gaļas kūpinājums ir perfekts. Pati gaļa saulīga, maiga, burtiski lec no ribiņam nost. Un īpaši vēlos uzsvērt mērcīti, kas uzklāta pār gaļu. Tās garša un tās aromāts apvienojumā ar gaļas tekstūru, mani atstāj bez vārdiem. Es varu tikai izdvest vien vairākus garus “mmm”! Pērļu grūbas ir kā lielisks audekls, labs daudzums, uz kura izceļas ribiņas garšas. Viss ir līdzsvarā un tādēļ arī labi sagaršojams. Abu ēdienu noformējums mums priecēja acis – mudināt mudināja ķerties klāt! Dārzeņi pie ribiņām – labi pagatavoti un perfektā daudzumā. Saglabājuši savu sulīgumu un garšu. Lūk, ko nozīmē lielisks izejmateriāls, kas procesā no termiskas apstrādes tikai iegūst, nevis zaudē! Šo, man  sniegto ribiņu piedzīvojumu, es turpmāk saukšu par unikālu! Jāatzīmē, ka par veģetāriešiem te netiek aizmirsts! Kā saka – katram savs!

Riits_web_053.jpg
Ribiņas! Mans favorīts! Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_039.jpg
Ribiņas! Foto: Emīls Skrīvelis.
Riits_web_036 (1).jpg
Es izvēlos un iesaku cūkgaļas ribiņas ar pērļu grūbām un dārzeņiem! Foto: Emīls Skrīvelis.

Restorāna nosaukums ietver divus vārdus! Viens no tiem ir Riits. Mums katram ir savas brokastu receptes un iecienītie ēdieni brīvdienu rītiem. Te ir sajūta kā brīvdienās, jo zinu, ka par mani parūpēsies. Un ne tikai brīvdienās, bet katru dienu te var baudīt lielisku virtuvi! Bet par brīvdienām runājot, garšvieta Riits ir aizsākusi rituāla vārda cienīgu procesu –  tematisko brokastu sēriju! Pirmās brokastis jau nogaršotas. Tās veltītas Latvijas virtuvei! Vēl citas sekos jo drīz, tāpēc nenokavē, seko līdzi te: https://www.facebook.com/RestoransRiits/! Un tiekamies restorānā – garšvietā Riits!

Riits_web_026 (1)
Labs ēdiens ir īsts meistardarbs. Lai iegūtu augstvērtīgu rezultātu, sastāvdaļām jābūt, manuprāt, ne tikai svaigām, bet pēc iespējas šeit pat augušām. Garšvieta Riits to arī piedāvā un pierādīja. Garša ir komplekss process, jo dod cilvēkam iespēju pabūt atmiņās vai baudīt ko nebijušu. Te arī atbilde par to, kādēļ garšvieta! Foto: Emīls Skrīvelis.

Lai jums jauka nedēļa!

Līdzīgs raksts: http://tasteabit.com/restorans-1221/

 

 

Seko man facebook:

https://www.facebook.com/KristianaCimermane

Instagram:

https://www.instagram.com/kristiana_cimermane/

Jautājumiem un idejām raksti man: kcimermane@gmail.com .

 

 

 Leave a Reply