Šokolādes Kūka | recepte

Šokolādes Kūka | recepte
late-night-tale_web-035Fotogrāfijas –  Emīls Skrīvelis  – https://www.instagram.com/bamtaram/

 

Labdien, draugi, pirmdienā!

Sākot jaunu nedēļu, bet noslēdzot februāri, laiks kūkas receptei. Es kaifoju cepot kūkas! Man patīk lielas un mazas. Garšos gan ceptās, bet tik pat labi arī svaigās! Kūkas, noklātas ar krēmiem tā, ka ne kripatiņu neredz cauri. Vai arī kailās kūkas, kur rēgojas biskvīts pamīšus ar krēmu, un tā vien aicina pagaršot. Un augļu tortes, kēksi! Manas acis, protams, ēd pirmās, jo dekorācijas var lepoties ar ogām, glazūrām, krēmiem! Kūkas, kas gatavotas no lauku labumiem ar debešķīgiem pildījumiem, neatkārtojamām gaisīgām, sulīgām virskārtām un pamatnēm, kas variē no biskvītiem līdz dažādām mīklām.

Šis stāsts būs par biskvītkūku! Un tajā tik tiešām ir liels daudzums šokolādes un griķu miltu. Jā, tieši šokolādes, nevis kakao. Kādēļ tieši šīs kūkas stāsts nonācis blogā? Tik Īpašu to padara fakts, ka tā tapa kā dāvana. Kad draugi svin, es cepu kūkas.

9463cd54-3679-4353-9e83-647fe4d80e0f
Skābuma devējs bija lielogu dzērvenes. Trifeles ir pirktas. Fotogrāfijas –  Emīls Skrīvelis  – https://www.instagram.com/bamtaram/

Viena no svinamajām dienām un godiem ir vārda diena. Lai svētki būtu svinīgi, top vakariņas, tiek aicināti un sagaidīti ciemiņi, un laiks it kā apstājas, neviens nesteidzas. Laisks noskaņojums jūtams.

 


Šokolādes kūka


 

Pamats

150g melnā šokolāde

155 g sviesta

3 olas

200g demeraras cukura

šķipsniņa jūras sāls

1 vaniļas pāksts sēkliņas

120g griķu miltu

Citreiz man tīk pielikt kviešu miltus kādus 100 gramus, protams var tikai ar kviešu miltiem taisīt, bet man garšo ar griķu miltiem. Es uzkarsēju krāsni 180 grādu karstu. Izmantoju kūku formu 24cm diametrā, ar noņemamām malām.

Lieku šokolādi un sviestu kopā un kausēju katliņā. Tad pievienoju olas pa vienai, maisot. Tad pievienoju cukuru, vaniļas sēkliņas, sāli un atkal samaisu. Tad vai nu katliņā tur pat vai nu pēc ūdens peldes es pielieku miltus – tos parasti iesijāju caur sietiņu, lai rodas gaisīgāka tekstūra. Tad iemaisu miltus. Masu lieku kūku formā. Kad tas darīts, pēc tam krāsnī cepties uz kādām 20-25min vai līdz izcepies. p.s. kad izcepies, tad atdzesēju.

Tālāk var rīkoties divejādi!

1.variants – cept vēl vienu tādu pašu kārtu;

2.variants – likt klāt kādu citu šokolādi cepot otro kārtu;

Un tad gatavoju krēmu, ko lieku starp kārtām un virsū kūkai!

Late night tale_web-013.jpg
Fotogrāfijas –  Emīls Skrīvelis  – https://www.instagram.com/bamtaram/

Krēms

350g 70% šokolādes (citreiz lieku 60% vai 50% šokolādi, jo tad ie vieglāka tekstūra), bet pēdējo reizi liku mazāk ~200g.

100g piena šokolādes

500g saldā krējuma

1 vaniļas pāksts sēkliņas

lielogu dzērvenes vai kādas citas ogas. (Iesaku dzērvenes, jo dos skābumu un kontrasts garantēts.)

476b9cdd-a03b-4b1b-a256-bb8614764048
Fotogrāfijas –  Emīls Skrīvelis  – https://www.instagram.com/bamtaram/

Tātad sakuļu saldo krējumu, pievienoju vaniļu, iemaisu to. Putukrējumu iemaisu ar šokolādi pakāpeniski pa daļām. Tad lieku daļu krēma uz pirmās izceptās mīklas daļas, kā arī pārgiežu uz pusēm katru dzērveni un uzlieku uz krēma, piespiežot katru pusīti krēmā druksu dziļāk, lai nosēžas, tad var uzbērt pa virsu drumstalās salauztus riekstus (piemēram, valriekstus, bet jāskatās vai kūka, tad neliksies par “smagu”pēc tekstūras, jo pats biskvīts ir šokolādes piepildīts), tad lieku otro biskvīta kārtu, kurai pāri lieku atlikušo krēma daļu. Ja krēms nopil  – es to izsmērēju gar malām visā platumā. Dekorēju ar ko vēlos. Šajās fotogrāfijās, kuras redzat, es dekorēju kūku ar trifelēm un lielogu dzērvenēm.

Late night tale_web-012.jpg
Fotogrāfijas –  Emīls Skrīvelis  – https://www.instagram.com/bamtaram/

Ceru, ka izmēģināsiet šo. Tā nav sarežģīta recepte, un nevajadzētu baidīties no šokolādes daudzuma. Kūkai noteikti var būt daudz variāciju. Ceru, ka izpaudīsieties pēc sirds patikas. Lai veicas! Gaidīšu atsauksmes, ieteikumus.Leave a Reply