SVAIGĀ KENĒĻKŪKA

SVAIGĀ KENĒĻKŪKA

SVAIGĀ KENĒĻKŪKA

 

Par kanēļa popularitāti un izplatību stāsta daudzu tautu virtuves. Interesanti fakti no kulinārijas, tautu vēstures un folkloras, kalpoja par iedvesmu šīs receptes tapšanā.

            Rieksti ir lielisks olbaltumvielu avots. Tie ir bagāti ar šķiedrvielām. Mandeles satur kalciju, kāliju, magniju, fosforu un olbaltumvielas. Mandeļu eļļa tiek lietota skaistumkopšanā kā ādas atjaunotājs, jo bagātīga ar A un E vitamīniem. Šis gardums satur arī minerālvielu kompleksu. Savukārt Indijas rieksti satur daudz nepiesātināto tauku. Kā arī B vitamīnu, magnijufosforu, selēniju, dzelzi, cinku. Šajos riekstos ir ļoti maz tauku salīdzinājumā ar citiem. Viena nepieciešamā porcija sastāv no 18 Indijas riekstiem.

 

SASTĀVDAĻAS

Pamatnei:

230 g sasmalcinātas mandeles (pirms tam blanšē – aplej ar verdošu ūdeni uz 15min. Tas mīkstinās riekstus un augstā temperatūrā tie tiek dezinficēti.)

1 ½ tējk. malts kanēlis

2 ½ – 3 tējk. kļavu sīrupa

naža gals jūras sāls

 

Pildījumam:

280 g indijas rieksti (neapstrādāti)

1 glāze ābolu sula (derēs arī nesaldināta)

¼ glāze citronu sula (60 g)

½ glāze kļavu sīrups

1 ēd.k. vaniļas ekstrakts

1 ēd.k. malts kanēlis

¼ tējk. malts ingvers

naža gals jūras sāls

 

Dekorēšanai:

1 ēd.k. malts kanēlis

2 ēd.k. agaves vai kļavu sīrups

Dekorēšanai es izmantoju 1/4 granātābola sēkliņas, sauju lielogu dzērvenes, sauju smalcinātas neapstrādātas pistācijas.

Pēdējos punktus uz “i” saliek, dekorējot kūku 1h pirms pasniegšanas. Līdz pasniegšanai to tur ledusskapī.

 

Pagatavošana:

Vispirms sagatavojat pamatni. Mandeles un kanēli lieciet virtuves kombainā. Samaliet līdz drupenai konsistencei. Tad pievienojiet kļavu sīrupu. Ja nepieciešams, pielieciet vēl, līdz masa labi sajaucas kopā.

Ietaukojiet 24 cm diametra tartes pannu. Ja tādas nav, var izmantot cepampannu ar noņemamām malām. Iegūto riekstu masu lieciet pannā un izlīdziniet ar pirkstiem, piespiežot masu pie pannas. Raugaties, lai visas pannas pamatā masa būtu izlīdzināta vienmērīgi. Tad atlieciet malā.

Visas pildījuma sastāvdaļas pakāpeniski liek virtuves kombainā. Sakumā lieciet riekstus un ābolu sulu. Tad pievienojiet citas sastāvdaļas. Sakuliet kopā visu tiktāl, līdz iegūta krēmīga masa. Ik pa laikam no trauka malām iemaisiet pielipušās daļas.

Iegūto krēmīgo masu lejiet pāri pamatnei. Mazā krūzītē sajauciet kopā dekorēšanas sastāvdaļas. Vislabāk tās samaisīt ar dakšiņu. Ar karoti parlejiet masu pār kūkas virsu, veidojot strīpiņas. Pa pārlējumu velciet ar zobu bakstāmo vai irbulīti, lai veidotos neregulārs raksts, kaut kas līdzīgs “virpulim”.

Ja nav pieejama vieta saldētavā, kur kūku likt uz nakti, tad to var noturēt arī ledusskapī. Pirms pasniegšanas kūku dekorē ar granātābola sēkliņām, lielogu dzērvenēm, sasmalcinātām pistācijām.

 

Recepte tapusi Žurnālam TAKA, 2017. gada decembra numuram.

 

 

 

 Leave a Reply