Ziemas garšu svinēšana

Ziemas garšu svinēšana

Ziemas garšu svinēšana Siguldā. Sals mums nebija šķērslis, un vakar viesojāmies Siguldā. Tur notika nozīmīgākais ziemas gastronomijas festivāls. Un kas par piemērotu vietu – Livonijas ordeņa pils pagalms. Jau trešo gadu te pulcējas gardēži. Pasākumu apmeklēja 3500 ēdāju. Arī mēs tvērām un baudījām ar visām maņām. Skaties Emīla video un manas fotogrāfijas zemāk!

Piedāvājumā krāsnī ceptas Baltijas reņģes, aļņa burgeri, pīles kājas, brieža gaļas zupa, grilētas skumbrijas, jēra zupa, cūkas pavēdere, simtgades stores zupa, grilēta aļņa desa ar tumšajā alū sautētiem kāpostiem, pelēko zirņu, svaigā siera un kaņepju krēmzupa ar plucinātu pīles gaļu, piena teļa karbonāde ar batāšu biezeni, sātīgs jēra gaļas plovs ar dārzeņiem, grilēti jēra aknu iesmiņi ar sinepju mērci, siltiem dārzeņiem un spinātiem, pīles konfits pildīts uz oglēm ceptā maizē, grilēta skumbrija, fenhelis un dārzeņi, cepta forele un grūbas ar zaļumu pesto un citi.

Desertiem plaša izvēle – kumelīšu tējas panna cotta, vēja kūka ar ābolu musu, ķirbju siera kūka, dzērveņu zefīrs ar biezo aitas jogurtu, ķeizarbiskvīta pankūkas, flambētas ogas ar sukāžu kēksu, kā arī biešu, tumšo jāņogu vai šokolādes sorbeti, pistāciju gelato. Ēdienu cenas variēja no 3 līdz 5 eur. Maltītes piedāvāja –  Entresol, Moltto wine&grill, Kungu Rija, Valmiermuižas alus vēstniecība Rīgā, Stirna&avocado, FERMA Restaurant, Bīriņu Pils, 3 pavāru restorāns, Mālpils muiža, Mr. Biskvīts. Vietējos gardumus piedāvāja: Bliss Gelato, Zilver dzērienu darītava, Krimuldas Muižas vīni un Dabas Laboratorija  – lēni spiestās sulas. 

Uz ielas gavots ēdiens ir ļoti populārs visā pasaulē. Vai zināji, ka katru dienu to patērē aptuveni 2 miljardi cilvēku?Jāsaka, ka savs šarms piemīt acu priekšā gatavotam ēdienam. Pēc būtības maltītes tiek pagatavotas ātri, pieejamas par zemākām cenām, un notiesājamas tur pat. Visu cieņu restorāniem, kuri spēja apkalpot lielos cilvēku pūļus.

Paldies Siguldai par gastronomiskā baudījuma organizēšanu!

Lai top vēl!

Emīls un Kristiāna (Tasteabit.com) iemūžinās arī Tavu ēdienu, dzērienu, produktu! Raksti uz tasteabitcom@emils.lv vai zvani mums – 26522220; 26701953.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *